Bez kategorii

“Działaj Lokalnie”

 

Już kilka razy wspominałam, że razem z koleżanką i kolegą wzięliśmy udział w lokalnym konkursie grantowym “Działaj Lokalnie” organizowanym przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

Ja postaram się pomóc nauczycielom, terapeutom i rodzicom dzieci niepełnosprawnych. Będę prowadziła szkolenia dla nauczycieli, którzy chcą dowiedzieć się więcej o różnych problemach, z którymi spotykają się na co dzień w swojej pracy, lecz nie zawsze wiedzą jak sobie z nimi poradzić. Postaram się również pomóc rodzicom dzieci niepełnosprawnych, którzy przez długi czas zostali pozbawieni specjalistycznego wsparcia terapeutów. Szkolenia będą prowadzone w formie transmisji na żywo, podczas których obserwatorzy będą mogli zadawać pytania. Szkolenia oczywiście zgram i udostępnię w social media (youtube, Facebook). Informacje o terminach będą się pojawiały na bieżąco.

Pojawią się również filmy dla dzieci. Oto, co Ela i Tomek mówią o swoim pomyśle: “Głównym celem naszego projektu jest pomoc nauczycielom, rodzicom i dzieciom w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym, którzy znaleźli się w nietypowej i niepewnej sytuacji związanej z epidemią wirusa COVID- 19. Celem projektu jest edukacja najmłodszego pokolenia, jednak nie w tradycyjny sposób lecz poprzez zabawę, z użyciem technologii informacyjnej – filmików ukazujących sympatyczną postać jaką jest duży, pluszowy piesek Łatek. Dał on się już poznać niektórym dzieciom, został przyjęty przez nich z dużym entuzjazmem i wielką sympatią. Potwierdzają ten fakt zadowoleni rodzice dzieci. Chcemy nadal wywoływać uśmiechy na twarzach u jeszcze większej liczby dzieci, ucząc ich ważnych treści wtedy, kiedy one nawet sobie tego nie uświadamiają.”

A to nasz rozkład jazdy:

  • Lipiec: Warsztat dla nauczycieli „ Jak rozmawiać z dziećmi o niepełnosprawności” oraz film dla dzieci dotyczący towarzyszącym nam emocjom.
  • Sierpień: Warsztat dla nauczycieli „Oryginalne pomysły na prace plastyczne” oraz film dla dzieci poruszający kwestie niepełnosprawności.
  • Wrzesień: Warsztat dla rodziców „ Jak wspierać rozwój społeczny dziecka niepełnosprawnego?” oraz film dla dzieci związany z patriotyzmem lokalnym.
  • Październik: Warsztat dla rodziców i nauczycieli „Terapia ręki dla każdego” oraz film dla dzieci z zakresu edukacji wczesnoszkolnej
  • Listopad: Szkolenie dla nauczycieli „Wsparcie dziecka z autyzmem” oraz film dla dzieci o tematyce adekwatnej do aktualnych w tym czasie potrzeb

Dofinansowano ze środków programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej i Urząd Miasta Biłgoraj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *