bliżej autyzmu,  praca pedagoga,  szkolenie

Szkolenia wideo- czy warto?

Czy warto się szkolić?

Dla wielu nauczycieli i terapeutów sierpień to nie miesiąc wakacji, a czas przygotowywania się do nowego roku szkolnego. Czy tak być powinno? Nie wiem. Podczas urlopu nie powinno się pracować, jednak to teraz mamy wypoczęte i chłonne umysły więc szkoda byłoby z tego nie skorzystać.

Jak pewnie wiecie jestem autorką kilku szkoleń na dla nauczycieli, terapeutów oraz rodziców dzieci z wyznaniami w rozwoju. Opracowuję je na podstawie mojego doświadczenia oraz wiedzy, którą zdobywam nieustannie, od kiedy skończyłam studia.

Hmm tak właściwie to po studiach uczę się intensywniej niż w czasie studiowania. Kiedy ja zaczynałam pracę tak naprawdę nie wiedziałam, że jeszcze tak wiele nie wiem. Myślałam, że mam wystarczającą wiedzę, która umożliwi mi pracę z dzieciakami. Z tym to jednak jest tak, jak z prawkiem. Nauczysz się jeździć, kiedy już je dostaniesz.

Szkolenia, które dla Was nagrałam są szkoleniami dla mnie… dla dawnej mnie. Dziwnie to brzmi? Wiem! O tym przeczytałam w jednej z książek i gdy się chwilę nad tym zastanowiłam zrozumiałam, jakie to jest mądre. Bo kiedy zaczynałam pracę nie wiedziałam, jak zabrać się do pisania IPETu, nie wiedziałam jak planować zajęcia indywidualne i grupowe, nie miałam pojęcia o właściwym nauczaniu matematyki, nie widziałam jaką metodę nauki czytania zastosować i jak reagować na zachowania trudne. W Internecie była cała masa różnych pomysłów, które dotyczyły głównie drukowania kart pracy.

Po wielu szkoleniach, po setkach ( nie przesadzam) przeczytanych książek, po kilku dobrych konferencjach, po rozmowach z bardziej doświadczonymi terapeutami powoli zaczynałam rozumieć o co chodzi w tej pracy.

Kiedy okazało się, że mówię tak, że inni chcą mnie słuchać postanowiłam pomóc takim, jak ja kiedyś 😊 I żeby już nie przedłużać, teraz przedstawię Wam moje szkolenia. Obecnie wszystkie są w promocji więc warto skorzystać. Wszystkie są w formie wideo. Oznacza to, że możesz je oglądać w dowolnym czasie. Otrzymujesz linki, a ich ważność trwa nawet kilka lat. Jeśli zależy Ci na dokumencie potwierdzającym zakup, to nie masz się o co martwić. Wysyłam Ci zaświadczenie potwierdzające Twój udział.

Zajęcia rewalidacyjne

Moje pierwsze szkolenie. Tematykę wybrali moi obserwatorzy z Instgarama ( tola.autyzm.zycie). Trwa ono 2 godziny. Pokazuję w nim, jak możesz prowadzić zajęcia dla dzieci z dużymi trudnościami w komunikacji i koncentracji. W taki właśnie sposób pracuję z moimi maluchami.

Zachowania trudne

To kolejne szkolenie, którego tematykę zaproponowali moi obserwatorzy. Trwa ono ponad 4 godziny. Omawiam w nim takie zagadnienia:

1.Przyczyny zachowań trudnych i strategie postępowania

2. Zachowania trudne w małej grupie

3. Zachowania trudne  w dużej grupie

4. Strategie postępowania podczas pojawienia się zachowań trudnych ( skierowany na inne osoby oraz na siebie)

5. Zachowania trudne w miejscu publicznym

6. Odpowiedzi na pytania obserwatorów funpage

Nauka czytania i pisania

Jest to najczęściej kupowane szkolenie. W ciągu tygodnia sprzedałam ich ponad 100. Dotoczy ono nauki pisania i czytania dzieci z wyjątkowymi potrzebami. Cały czas skupiam się na problemach, ograniczeniach i możliwościach dzieci z MPD.ZD, autyzmem i NI. Szkolenie trwa 4 godziny i podzielone jest na 3 części.

Część1- Przygotowanie do nauki czytania i pisana – ćwiczenia i zabawy ruchowe, słuchowe, dotykowe, wzrokowe, nauka kolorowania, rysowania, wycinania, dobór odpowiednich narzędzi artystycznych ( plastycznych)

Część 2- Wprowadzenie liter- nauka pisania i czytania

Część 3- Funkcjonalne wykorzystanie umiejętności czytania i pisania ( Pomysły na zabawy i ćwiczenia, analiza pomocy terapeutycznych, omówienie metody Guided Reading)

W materiałach szkoleniowych znajdują się prezentacja PowerPoint wraz z planem wprowadzenia litery „O” oraz litery „K” na cały tydzień.

Dodatkowo uczestnik otrzymuje karty pracy, które były omawiane podczas szkolenia

Matematyka dla każdego

To moje oczko w głowie. To szkolenie, które kosztowało mnie najwięcej czasu, najwięcej przygotowań i współpracy z rodzicami. Najcenniejszą wartością są tutaj filmy z moimi podopiecznymi. Nie są to pełnosprawne dzieci, które grają moich uczniów! To fragmenty terapii. Widać na nich to, jak ja wyjaśniam, jak dzieci reagują, jak popełniają błędy, jak uczą się.

100% życia. To szkolenie trwa dość długo bo aż 6 godz. 20 min.

Dotyczy następujących działów:

1. Przygotowanie dziecka do nauki matematyki czyli: rytmy, klasyfikacja, analogie, wprowadzenie do liczenia, ustalanie aktualnej daty

2. Dodawanie i odejmowanie, przekroczenie progu dziesiątkowego

3. Mnożenie i dzielenie

Rozwijanie Umiejętności Społecznych 1

To ostatnie szkolenie nagrane w roku szkolnym 2021/22. I po raz kolejny opracowane na prośbę moich obserwatorów, tym razem rodziców małych dzieci z autyzmem ale polecam je także nauczycielom przedszkola.

W szkoleniu opowiadam, co dla mnie jest najważniejsze w terapii małych dzieci. Wyjaśniam dlaczego nauka kolorów, kształtów itp. nie powinna być priorytetem, dlaczego nie można skupiać się tylko na rozwijaniu mowy werbalnej oraz pokazuję czym różni się praca nad mową od pracy nad komunikacją.

Pokazuję tutaj, jak można wspierać rozwój małego dziecka i próbować nawiązać z nim ciepłą relację.

Bloki tematyczne:

  • priorytety pracy z małymi dziećmi z autyzmem,
  • nawiązanie relacji,
  • naśladowanie,
  • gest wskazywania,
  • pierwsze słowa,
  • emocje,
  • pole wspólnej uwagi,
  • dziecko z autyzmem w grupie przedszkolnej,
  • dziecko z autyzmem i jego rodzeństwo

Wstęp do pracy z dziećmi z autyzmem w przedszkolu.

(już niebawem w sprzedaży)

To najnowsze szkolenie przygotowane na nadchodzący rok szkolny 2022/23. Jest to nowa wersja ubiegłorocznych szkoleń on-line „Nauczyciel wspomagający w przedszkolu”

Tak jak wcześniej napisałam, rok i 2 lata temu, te szkolenia były w formie on-line. Niestety szkolenie online wymaga dobrego połączenia interentowego. W czasie burzy uczestniczki narzekały, że przerywa, a jakość obrazu u nich jest słaba. Podjęłam więc decyzję, iż nagram kolejne szkolenie w formie wideo, tak by każdy zainteresowany miał szanse obejrzeć je w dogodnym czasie.

W szkoleniu zwracam się do dawnej siebie ( czyt. do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w pracy i czują się zagubieni)

W tym szkoleniu chcę Wam pokazać, jak można zaplanować pierwsze dni dziecka w przedszkolu, jak bez stresu opracować IPET i WOPF, jak wspomagać dziecko z potrzebami, jak organizować terapię by nie zaszkodzić i jakich błędów nie popełniać ( które oczywiście popełniałam ja!)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *