Kim jestem?

Witam wszystkich.

Nazywam się Olga Kłodnicka. 

To ja. Na tym zdjęciu mam długie włosy. Obecnie są krótsze i prawie białe. Nieważne, szybko rosną 🙂

Jestem pedagożką specjalną, logopedką, terapeutką ręki i twórczynią w Social Media. Możesz mnie kojarzyć z Instagrama tola.autyzm.zycie, YouTube’a Tola-centrum rozwoju, Facebooka Tola- centrum rozwoju, a nawet TikToka tolacentrumrozwoju.

 

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika Specjalna oraz studia podyplomowe na kierunku Logopedia oraz Rewalidacja dzieci i dorosłych z autyzmem.

Uczestniczyłam w wielu szkoleniach. Kocham się uczyć. W ciągu kilku ostatnich lat zdobyłam zaświadczenia i certyfikaty z takich szkoleń:

Diagnoza funkcjonalna dziecka z zaburzeniami w rozwoju w oparciu o profil psychoedukacyjny PEP-R,  Zachowania trudne w pracy z dzieckiem z autyzmem, Modele diagnozy zaburzeń ze spektrum autyzmu w różnych grupach wiekowych, Narzędzie M-CHAT-R/F- praktyczne zastosowanie, Diagnozowanie małych dzieci w kierunku zaburzeń ze spektrum autyzmu, Nauka kodowania i programowania w przedszkolu i szkole, Trening Umiejętności Społecznych dzieci z autyzmem, ADHD i niedostosowaniem społecznym, Rozwijanie Teorii Umysłu, Terapia Behawioralna- Kurs Bazowy, Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkole, Symultaniczno-Sekwencyjna Nauka Czytania, Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, LEGO TUS, VB-MAPP:ocena umiejętności i planowanie terapii, KORP-Karty Oceny Rozwoju Psychoruchowego, Terapia Ręki II st., Terapia Ręki w Teorii Integracji Sensorycznej, Neurosensomotoryczna Terapia Taktylna, Terapia małego dziecka z autyzmem, AAC Alternatywne i wspomagające metody komunikowania się poziom I i II, Zespół Aspergera- rozpoznawanie potrzeb, opiniowanie, orzekanie oraz planowanie form terapii, Attention Autism, Przygotowanie nauczyciela do skutecznej pracy z uczniem autystycznym, Sposoby eliminowania zachowań manipulacyjnych, Praca nad kompetencją językową- budowanie zdań prostych i rozwiniętych, Matematyka Montessori: liczby od 1 do 10, Skojarzenia do mówienia, Kurs Terapii Autyzmu dla psychologów, pedagogów i rodziców ( Terapia Behawioralana), Akomodacja- terapia i diagnostyka, Zintegrowany Trening Grafomotoryczny, Nieprawidłowy chat narzędzia pisarskiego, Aspekty leworęczności w rozwoju grafomotorycznym.

Na konferencjach pojawiam się tylko i wyłącznie jako uczestnik. Bardzo to lubię. Uwielbiam zdobywać nową wiedzę, poznawać ludzi, którzy lubią robić to co ja, no i kawka konferencyjna. To jest to. 

Na Instagamie zawsze dzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat różnych wydarzeń, których uczestniczę. Właśnie między innymi konferencje.

 

Wydałam już ponad 20 pozycji wydawniczych. Współpracuję z Wydawnictwami Harmonia i Aksjomat. Szczerze powiedziawszy, nie wiem ile dokładnie już ich wydałam. Po 20-tce przestaje się liczyć. Jeśli chcesz sprawdzić, co wyszło spod mojego pióra, wejdź na stronę ulubionej księgarni internetowej i wpisz moje nazwisko.

Kocham czytać! Chyba aż za bardzo. Sto książek rocznie to dla mnie standard. Jedna pozycja zajmuje mi zazwyczaj kilka dni. Jeszcze nie spotkałam takiej, która zabrałaby mi ponad tydzień czasu. I oczywiście mówię tu o “zwykłym” czytaniu, na jakie może sobie pozwolić randomowy człowiek. To nie tak, że siadam i spędzam całe godziny z książką.

Moje opinie na temat różnych pozycji książkowych poznacie na Instagramie. Opowiadam o nich na stories, nagrywam rolki i piszę posty. Czasem współpracuję z wydawnictwami na zasadzie barteru, czasem książki kupuję sama. Jedno się nie zmienia. Zawsze jestem szczera ( moi znajomi trochę na tę cechę narzekają, ale obserwatorzy cenią)

Od trzech lat ( czyt.od 2020 roku) prowadzę swój prywatny gabinet terapeutyczny Tola-centrum rozwoju. Pracuję tam z dzieciakami od 6 roku życia do…15 ( aktualnie do 15). Terapia “moich dzieci” jest bardzo dokładnie planowana zgodnie z ich potrzebami i możliwościami. Dwa razy w roku opracowuję cele do osiągnięcia dla każdego podopiecznego. No i wiadomo…staramy się je osiągnąć. 

Zależy mi na tym, by dzieci mi ufały, by mnie lubiły, by czuły, że jestem po ich stronie. Dla mnie najważniejszy jest ICH rozwój, zgodny z ICH potrzebami. Nie z podstawą programową szkoły czy przedszkolu lub z ich wiekiem biologicznym.

 

W czasie terapii korzystam z porządnych, dobrych jakościowo pomocy terapeutycznych i zabawek. Opowiadam o nich w swoich Social Media. Testuję je z moimi dziećmi, oceniam, inspiruję ludzi do wykorzystywania ich w różny sposób. Bo kto powiedział, że do terapii trzeba używać tylko pomocy terapeutycznych? Przecież zabawki można wykorzystać na wiele sposobów. Na wiele terapeutycznych sposobów. 
 
Dużo piszę i dużo mówię. 
Jeśli chcesz poczytać o terapii, to proszę przejdź do mojego bloga. Jest na tej stronie, na której aktualnie jesteś. 
Można mnie nie tylko czytać. Można też słuchać. Jeśli lubisz podcasty, to poszukaj mnie na Spotify pod hasłem: Tola z Kawą lub pod moim nazwiskiem Olga Kłodnicka.
 
 

Podobno umiem inspirować. Podobno umiem przekazywać wiedzę i pozytywne emocje. Podobno umiem motywować. Dlatego z chęcią organizuję spotkania na żywo. Czasem IG czasem FB. Omawiam wtedy, na tematy, które interesują moich obserwatorów. ( BTW. Moi obserwatorzy i ja mam super relację).

Nagrywam też swoje autorskie szkolenia wideo. Są one nafaszerowane widzą i praktyką. Bez lania wody. Sam konkret. Można je kupić i oglądać w dowolnym momencie. Jeśli jesteś zainteresowany/a to znajdziesz je w sklepie- też na tej samej stronie.

Chętnie prowadzę szkolenia i wykłady dla innych organizacji np.dla różnych fundacji, stowarzyszeń itp. Nagrałam też jeden wykład dla Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego. W przyszłości chcę pracować ze studentami. Czuję ten vibe.

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz się ze mną skontaktować ( może chcesz zaproponować współpracę, może potrzebujesz rady) to zdecydowanie polecam drogę mailową. Dużo pracuję i często nie mam możliwości odebrania telefonu. Na skrzynkę mailową wchodzę wieczorem więc nie ma możliwości, bym przeoczyła Twoją wiadomość tolaterapia@gmail.com

 

Tola

Olga Kłodnicka